THAJSKO

Tato země v srdci jihovýchodní Asie nabízí nejdostupnější skutečně tropické koupání. Najdeme zde prostředí splňující představu tropického ráje, tj. tyrkysová voda a pláže lemované kokosovými palmami.

To vše je zasazeno do koloritu thajské současnosti, která je nejživější kulturou této oblasti. Lze tu zažít skutečnou tropickou exotiku a současně poznávat kulturní dědictví buddhistického Siamu. Pobyt u moře lze kombinovat s výlety k památkám, na živá tržiště s nepřeberným množstvím rozličného sortimentu i za krásami tropické přírody.
Země připomínající hlavu slona leží na Malajském poloostrově a kolem Thajského zálivu.

Sever země je hornatý s nejvyšší horou Doi Inthanon (2 570 m), centrální část tvoří nížina podél ústřední řeky Chao Phraya. Největší je však hraniční řeka Mekong. Na jihu jsou rozsáhlé krasové oblasti s četnými jeskyněmi a bizarními skalními útvary. Thajské království bylo založeno v polovině 13. století a do roku 1939 bylo známo jako Siam. Jako jediný stát jihovýchodní Asie nikdy nepodlehlo evropským kolonizátorům. Dnešní konstituční monarchie vznikla z nekrvavé revoluce v r. 1932. Ve II. světové válce bylo na straně Japonska, po ní se stalo spojencem USA. Tři čtvrtiny obyvatel tvoří Thajci, zbytek tvoří čínské a malajské menšiny. Na jihu u malajských hranic žije muslimská menšina, na severu země žijí horské kmeny. Thajský kalendář, který se užívá vedle gregoriánského kalendáře, je o 543 let před ním, takže v r. 2015 má thajský kalendář již rok 2558.

Ask about this product

Zájezdy do Ruska