Ubytování

Ubytování v Rusku může být pro zahraničního turistu někdy velký problém. Ve velkých městech se nachází mnoho hotelů, jejichž kvalita může, ale nemusí být obdobná jako i nás. Najdete zde pokoje té nejvyšší úrovně, ale stejně tak i té nejnižší. Kvalitní hotely jsou však velmi drahé, za noc ve dvoulůžkovém pokoji můžete zaplatit až 250 USD. Levnější hotely zase nemají úroveň, bývají špinavé a s nedostatečnými službami. V odlehlejších koutech Ruska nebo v menších městech je pak už úplný problém se slušně ubytovat.


Ruská ubytovací zařízení spadají do tří hlavních kategorií:

Ubytovny nabízejí pokoje pro 2 – 6 osob, kde jsou většinou samostatné postele. Může se dokonce stát, že místo postele bude na vás čekat železná palanda. Lůžka mají vlastní povlečení. Pokoj má pouze základní vybavení převážně staršího data, které není nijak udržované. Sprcha a WC na pokoji jsou spíše výjimkou, většinou jsou umístěny na chodbách a jsou společné pro všechny hosty. Hygiena na ubytovnách je různá, uklízí se tady pravidelně. Větším problémem je spíše stáří veškerého zařízení. Ubytovny nezařizují stravování, ale každému hostu je k dispozici kuchyňka se základním nádobím a vařičem.

Mezinárodní hostely poskytují ubytování ve 2 – 4 lůžkových pokojích se základním vybavením. Sprcha a WC je opět společné pro několik pokojů. Hygienická úroveň není nijak valná, ale můžete být i mile překvapeni. Stravování si musíte většinu obstarat sami.

Ruské hotely se rozlišují na 2 typy: business (přestavěné) nebo classic (původní) a od tohoto rozdělení se odvíjí také cena. Pokoje jdou dvoulůžkové, čtyřlůžkové nebo i jednolůžkové za příplatek. Sprcha i WC jsou na každém pokoji. Kromě základního nábytku je pokoj vybaven také telefonem a televizí. Návštěvníci mají možnost se stravovat v hotelové restauraci nebo barů. Kuchyňka tedy není potřeba a nebývá k dispozici. Některé lepší hotely jsou vybaveny dokonce bazénem či saunou.

V Rusku můžete objevit také několik málo kempů. V některých národních parcích je umožněno si pronajmout bungalov nebo stan. Také některé hotely mají vyhrazená místa pro stany, karavany a přívěsy. Stanovat v přírodě se může vlastně skoro kdekoliv, ale záleží spíše na tom, do jaké míry je to bezpečné.

 

Zájezdy do Ruska